Devam Eden Projeler

Süt Kontrol ve Analiz Laboratuvarı: İlçemizdeki süt üretiminin kalitesini artırmak ve üreticilerimizin problemsiz şekilde hayvanlarının süt sağımlarına devam edebilmeleri için tahlil ve analizler yapmaktadır.

Silaj Paketleme Makinası: Mısır hasadı döneminde çiftçilerin ürettikleri mısır silajlarını satın alarak piyasa şartlarından etkilenmeden mısır silajını değerinde satmalarını sağlamak ve hayvancının ihtiyacı olan mısır silajını tüccardan pahalıya almasını engellemek ve piyasada denge oluşturmak amacı ile silaj paketleme makinası ile silajları paketleyerek üreticilere hizmet etmektedir.

Arpa Alımı ve Buğday Alımı: ARPA ALIMI VE BUĞDAY ALIMI = Hasat zamanında üreticilerimizin ürettikleri arpa ve buğdayları değerinde satın alarak bunları yem haline getirip tekrar süt üreticilerimize makul fiyat ve vadelerle yem taleplerini karşılamaya devam etmekteyiz.

Tohum Satış: Çiftçilerimizin piyasa şartlarından daha uygun, uzun vadeli ve vade farkı ödemeden tohum satın almalarını sağlamak amacı üreticilerimize tohum tedarik etmeye devam ediyoruz.

Küspe Temini: Üreticilerimizin tedarik etmekte zorlandığı pancar küspesini birlik olarak toplu şekilde tedarik ederek üreticilerin taleplerini uygun ve uzun vadeli şekilde tedarik ediyoruz.

Dağ Köylerini Hayvancılığa Kazandırma: Dağ köylerindeki hayvancılık ile uğraşan üreticilerin sanayici ve mandıralara uzaklığından kaynaklanan üretilen sütün sanayici ve mandıralara satışında problem yaşamamaları için birlik süt tankerinin her gün dağ köylerini gezerek üretilen sütün toplanıp pazarlanması faaliyetine devam etmekteyiz.

Coğrafi İşaret: Manyas kelle peyniri için yaptığımız coğrafi işaret başvurusu ile ilçemiz ve ilçede üretim yapan üreticilerimiz için çalışmalarımız ekim ayında Manyas kelle peynirinin tescili ile sonuçlandırılacak.